O nás

Budova, ve které dnes najdete Kulturní dům Hronovická, byla postavena v letech 1924-1926 podle plánů pražského architekta Richarda Goldrreicha. V prvních letech sloužila jako Dům a tělocvična Dělnické tělovýchovné jednoty (DTJ).

Dům s adresou Hronovická 406 už nějaký čas patří k centrům kultury v Pardubicích. Od roku 2018 se zde akce konají pod hlavičkou Domu dětí a mládeže ALFA, jehož zřizovatelem je Magistrát města Pardubic.

Prostory Kulturního domu Hronovická slouží především pro pořádání kulturních a společenských akcí. Díky skvělé akustice a eleganci prvorepublikové architektury si zde můžete skvěle vychutnat nejen divadelní představení, koncerty a taneční, ale i přednášky, talkshow nebo vernisáže. Jako odloučené pracoviště vzdělávací instituce pro děti a mládež má Kulturní dům Hronovická určitý čas vyhrazený i pro tréninky a zájmové kroužky.

Technické údaje

Velký sál

Rozměry: 20,4 x 15,4 m

Rozměry pódia: 10 x 8 m

• Kapacita na stání: 700 osob v přízemí, 100 osob na balkoně,
  • Kapacita při divadelním představení: 400 osob v přízemí, 20 přístavek, 46 na  balkoně.
  • Kapacita při stolovém uspořádání - bez tanečního parketu: 280 osob v přízemí, 40 osob na balkoně.
  • Kapacita při stolovém uspořádání - s tanečním parketem: 212 osob v přízemí, 64 osob na balkoně.

Velký sál

Pódium

Balkon

Bar a šatna